מנגרים

איך לצבוע פרגולה


כאשר רוכשים פרגולה מעץ, היא חדשה ויפה, אולם כעבור שנים מספר, עלולים להיווצר בה פגמים שונים, שאותם יש לתקן ולשפץ

כאשר בונים פרגולה מעץ, היא חדשה ויפה, אולם כעבור שנים מספר, עלולים להיווצר בה פגמים שונים, שאותם יש לתקן ולשפץ. הדבר הנפוץ ביותר שיש לחזק בפרגולה הוא הצבע – הצבע עלול לדהות עם הזמן או להיסדק, וצביעה מחודשת מחזירה לפרגולה את היופי הראשוני שלה.

אז איך צובעים פרגולה?

קיימים 3 סוגים עיקריים של צבעים אשר מתאימים לצביעה של פרגולה מעץ:

לכה אקרילית, על בסיס מים – זהו צבע אשר מבוסס על שרף סינטטי. לא ניתן להשתמש בלכה על בסיס מים על שכבת צבע שמן ישנה, ולכן יש לבדוק כיצד נצבעה הפרגולה במקור. לכה על בסיס מים מתאימה לצביעת פרגולות, משום שהיא עמידה הן בחום והן ברטיבות וגם מגנה על העץ מפני ריקבון. לכן היא מתאימה מאד לשימוש בפרגולות, אשר חשופות לכל פגעי מזג האוויר.

לכה פוליאוריטנית, על בסיס שמן – לכה על בסיס שמן טובה עוד יותר לפרגולות, משום שהי אמגנה על הפרגולה באופן יעיל במיוחד מרוב פגעי מזג האוויר. החיסרון של לכה על בסיס שמן הוא שהיא נוטה להצהיב כעבור זמן, ולכן זקוקה לחידוש תכוף יחסית. לכה על בסיס שמן עשויה מפוליאוריטן או משרפים איכותיים אחרים, ולכן היא חזקה ועמידה מאד, ומגנה היטב על הפרגולה.

צבע אטום – צבע אטום הוא צבע חזק במיוחד, והוא מתאים לפרגולות שנמצאות באזורים שחשופים במיוחד לפגעי מזג האוויר. חשוב לוודא שלצבע האטום יש תו תקן אקולוגי, כדי לוודא שהוא ידידותי לסביבה.

 

אחרי בחירת הצבע המתאים לצביעת הפרגולה, צריך ללטש את כל האיזורים שהשמש פגעה בהם והצבע נפגם. אחרי ליטוש הפרגולה בנייר זכוכית יש לצבוע 2 שכבות דקות בערת מברשת צבע.