מנגרים

כיצד לבחור פרקט מעץ


 כיצד לבחור פרקט מעץ

להבדיל מבעבר, פרקטים אינם עוד סמל יוקרה שניתן למצוא בבתי עשירים בלבד. כיום ניתן לראות המון בתים שמכילים ריצפת פרקט עץ, פרקטים מעשירים את עיצוב הבית, ללוחות פרקט מעץ יש אופי מיוחד שמוסיף מגע אישי של עיצוב בכל חדר.

היתרון הגדול ביותר בבחירת פרקט לבית הוא המבחר העצום של סוגי העץ ומגוון הצבעים, שמתאימים לכל סגנון ועיצוב. בנוסף, פרקט מעץ מעניק בידוד לבית, התקנתו נוחה, ועמידותו בפני שריטות ושחיקה היא גבוהה. 

אם ברצונכם לחדש את האווירה בבית, התקנת פרקט מעץ היא הפתרון האידאלי עבורכם. היתרון הבולט של פרקט הוא המראה הטבעי והמהודר שהוא מעניק לבית. ישנם סוגים שונים של פרקטים החל מפרקט לבן ועד לפרקט גושני, אנו נפרט עבורכם את ההבדלים בין סוגי הפרקטים.

פרקט לבן

פרקט לבן מאיר את החדר, ומעניק תחושה של ניקיון ויוקרתיות. בעולם העיצוב משתמשים בפרקט לבן בכדי לתת תחושה שהחדר בו נמצא הפרקט, גדול ורחב יותר ממה שהוא באמת. הפרקט הלבן מעניק לנו מגוון אפשרויות בעיצוב החלל.  החיסרון הגדול ביותר בפרקט זה הוא העובדה שלכלוך הרבה יותר בולט בגלל צבעו הבהיר ולכן הוא דורש המון תשומת לב לעומת שאר הפרקטים.

פרקט מעץ גושני

פרקט גושני הינו פרקט מסיבי ועמיד, פרקט זה עשוי מלוחות מעץ מלא. פרקט זה נחשב לסמל סטאטוס בעיצוב והוא היוקרתי והאלגנטי ביותר משאר רצפות הפרקט. גם מחירו יותר יקר משאר רצפות העץ, אך הוא שומר על צורתו ויופיו למשך שנים.  הטקסטורה המיוחדת של פרקט מעץ גושני נעימה למגע ומבודדת היטב את הבית מפני חום, קור ורכותו היחסית של העץמעניקה מדרך נעים. תחזוקת פרקט זה היא קלילה, ובגלל המסיביות שלו ניתן ללטש ולשייף אותו  אחת לכמה שנים, ובכך להסיר את השכבה שנפגעה ולחשוף שכבה חדשה כמו ביום התקנת הפרקט.

פרקט מעץ תלת שכבתי

פרקט זה כשמו כן הוא, בנוי משלושה שכבות של עץ,המודבקות זו לזו . פרקט זה קיים בשלל דרגות גימור ומגוון של סוגי עץ. פרקט זה הוא עמיד ביותר והיתרון הבולט ביותר שלו הוא מחירו, הזול יחסית לעומת הפרקט הגושני. כמו כן, גם פרקט זה הוא קל לתחזוקה וניתן לחדש אותו אחת לכמה שנים ע"י שיוף וליטוש השכבה העליונה שלו.

כיום ישנם מגוון עצום של אפשרויות עיצוב, ריצוף בפרקט עץ יעזור להשלים את העיצוב הפנים של הבית עם מגוון הסוגים והצבעים.

פרקט למינציה

פרקט למינציה ביוא הנפוץ ביותר בישראל ובעולם, נגרים אמיתיים לא מגדירים את פרקט הלמינציה כפרקט מעץ מכיוון שהוא מורכב מחומרים סינטטיים בד"כ.