מנגרים

עיצוב פרגולה ובחירת סגנון


עיצוב פרגולה ובחירת סגנון

אין כמו לשבת בחצר הבית, במרפסת או על גג בניין המגורים ולהירגע תחת פרגולה המעניקה לנו מחסה מפני גשם ושמש ויוצרת פינה נעימה לשבת בה. כמו כן, פרגולה משמשת כאלנמט עיצובי.

 בין אם מדובר בפרגולה גדולה ומאסיבית בחצר בית פרטי או פרגולה קטנה ועדינה במרפסת בניין מגורים, שלב העיצוב והתכנון הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מתהליך הבנייה וההקמה.
כמובן שחשוב לשלב בסגנון את המאפיינים הספיציפיים הרצויים ולהכניס בעיצוב נגיעות אישיות בהתאם לטעמו האישי של כל אחד, אך חשוב מאוד גם לדעת לשלב בין הטעם האישי לבין פרקטיקה והתאמה לסביבה.

קיים מגוון רחב של חומרים לבנייה ולקירוי פרגולה, החל מעץ וכלה בפלסטיק ומתכת. לפרגולת עץ יתרונות רבים בהשוואה לרוב החומרים האחרים.

כאשר בוחרים קו עיצובי יש להתייחס לסביבה בה תוקם הפרגולה- חשוב שהפרגולה תשתלב בנוף ולא תפגע בו. בין אם מדובר בסביבה טבעית ופתוחה, סביבה עם מבנה מאוד נקי ו"הייטקי" או סביבה מינימאליסטית ועדינה.

בחירת העץ המתאים היא צריכה להיות בהתאם לקו העיצובי שהחלטתם ללכת עליו.

לפרגולה מאדני רכבת, סדקים ארוכים ובולטים המאפיינים מראה הטבעי ועתיק.
לעומת זאת, לפרגולה מעץ אורן מראה יותר עדין וכפרי. במידה ובוחרים בעץ אורן, מומלץ לבחור עץ דו שכבתי או רב שכבתי שיבטיח את עמידות הפרגולה ליותר שנים.

אם אתם רוצים לשלב בפרגולה שלכם גם ריהוט גן, כמו שולחנות או נדנדות תלויות, חשוב לקחת בחשבון גם את עמידות העץ לנשיאת משקלים כבדים. לא כל עץ מתאים לכך. בכל מקרה רצוי לבחור בעץ המתאים לבניית הפרגולה בהתאם למקום בה היא מוקמת, כדי לשמור על אריכות ימים ותוצאה מוגמרת נפלאה.

יש לתת דגש גם על עניין התחזוקה- כל פרגולה מכל חומר ומכל סוג עץ דורשת טיפול מסור. תחזוקה נכונה וצביעה בזמן תתן לכם שנים רבות של הנאה מהפרגולה.

אם אתם עדיין מתלבטים, מומלץ להיעזר בשירותים של חברה מקצועית לבניית פרגולות אשר תוכל לתת מענה מירבי וליצור התאמה מושלמת לדרישות ולצרכים של הלקוח בכל מה שנוגע לסגנון ולעיצוב הפרגולה, תוך שמירה על כל ההיבטים המקצועיים והבטיחותיים.