מנגרים

סוגי פרגולות


בחירת סוג הפרגולה תלויה במשתנים רבים, ביניהם כמובן סוג העץ. סוג העץ משפיע על אופן הבניה, בין היתר, לכן חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בכל התהליך. תכנון נכון ויעיל כבר בשלבים הראשונים יחסוך בעיות בלתי צפויות בעתיד.

 

מקור התמונה הראשית : שחפופיה

בעת בחירת סוג הפרגולה בו אנו מעוניינים, יש להתחשב במספר גורמים,  כמו למשל- ייעוד הפרגולה. כלומר, האם הפרגולה מיועדת לשימוש כפינת ישיבה לאורך כל עונות השנה או שמא מיועדת רק לעיצוב המקום.

כדאי לקחת בחשבון גם את החשיפה לפגעי מזג האויר. במידה והאזור המיועד להקמת הפרגולה חשוף במידה רבה לשמש, עייפות החומר של עץ בעל איכות ירודה עלולה לפגום בעמידותו. כך גם במקרה והפרגולה תהיה חשופה לגשמים ולמים (במצב כזה, מומלץ למרוח בזפת את האזורים החשופים לרטיבות).

גודל הפרגולה הוא גורם חשוב בבחירת סוג פרגולה מתאים. לשם בניית פרגולות גדולות ומאסיביות, רצוי להשתמש בעץ חזק ועמיד.

סוגי פרגולות

  • פרגולת עץ בסיסית - פרגולה מעץ אורן פיני בעל חתכים צרים. מתאימה למקום בו המפתח הרצוי איננו גדול ולמקומות אשר לא בולטים בצורה משמעותית.
  • פרגולה מעץ גושני, רב או דו שכבתי - פרגולה מסוג זה תהיה בעלת נוכחות גדולה ומשמעותית. פרגולות מעצים אלו מיועדות לכיסוי שטחים גדולים מאוד ומשדרגות בצורה משמעותית את חצר הבית.
  • פרגולה תלויה - פרגולה תלויה הינה פרגולה המחוברת בעזרת כבלי פלדה או מוטות אל קיר הבית. במקרה של פרגולה תלויה, חשוב מאוד לבדוק עם מהנדס האם ניתן ואיך ניתן לבצע עבודה מסוג זה.