מנגרים

סוגי עץ לפרגולות


 בחירת עץ לפרגולה מורכבת ממספר גורמים. רצוי לערוך השוואה בין סוגי העץ ולהתייעץ עם איש מקצוע על הבחירה, רצוי להשתמש בעץ חזק ואיכותי המאריך את חיי הפרגולה. 

 

כאשר אתם ניגשים לבניית פרגולה, ניצבות למולכם אפשרויות רבות.

במידה ומדובר בפרגולה מאסיבית וגדולה בעלת מפתחים גדולים או במקרה והפרגולה תהיה חשופה לפגעי מזג אויר כמו שמש חזקה, גשם או ברד, כדאי לבחור בעץ סידר (ארז) או בעץ לבן גושני רב שכבתי או דו-שכבתי.
לפרגולות קטנות יותר בעלות מפתחים קטנים, ניתן להשתמש בעץ אורן.

ישנם סוגי עץ רבים המתאימים למלאכת בניית הפרגולות. הבולטים והנפוצים מתוכם הם:

  • עץ אורן - עץ האורן הינו עץ נוח לשימוש ובעל עמידות גבוהה במקרה והוא אינו חשוף לפגעי מזג האויר. עץ האורן ידוע ברכותו וגמישותו, תכונות אשר עלולות לפגוע במבנה במקרים של מזג אויר קיצוני. מומלץ בעיקר לפרגולות קטנות ולמבנים עדינים. עץ האורן הינו בגוון חום בהיר - צהבהב.
  • עץ סידר (ארז) - הארז הינו עץ מאוד מומלץ. הוא בעל עמידות גבוהה מפני נזקי מזג האויר ומפני מזיקים. עץ הסידר מומלץ בעיקר בפרגולות גדולות ומאסיביות. עץ הסידר הינו בגוון אדמדם - אדמדם בהיר.
  • עץ לבן גושני - עץ עבה ורחב המקנה אוירה כפרית עקב נטייתו לסדקים המשרים אוירה טבעית. עץ לבן גושני הינו בגוון צהבהב - לבן.
  • עץ אורן גושני רב שכבתי - עץ גושני רב שכבתי מורכב משכבות עץ דקות המקנות עמידות ועוצמה. היתרון הבולט של עץ זה הינה היכולת לעצב את הפרגולה ביתר גמישות ובצורות כגון קשתות וקימורים. החיסרון בא לידי ביטוי בעיקר בעקבות העובדה כי עץ גושני רב שכבתי הינו בעל מסה גבוהה ועלויות ההקמה גבוהות יותר.