מנגרים

בניית שולחן לפינת אוכל מאדני רכבת


שולחן מאדני רכבת הוא ללא ספק פריט יוקרתי ויפייפה שתוכלו להנות ממנו לאורך זמן.
בניית שולחן לפינת אוכל מאדני רכבת היא עבודה פשוטה יחסית ומאוד מספקת.

 

 

 

אדני רכבת הם עצים מאסיביים, כבדים וחזקים והודות לכך עמידים ואמינים לאורך שנים. כאמור, בניית שולחן לפינת אוכל מאדני רכבת היא לא עבודה מורכבת מדיי, אך למרות זאת, אנו ממליצים על התייעצות מינימלית עם איש מקצוע בנוגע לכך, במיוחד במידה ותרצו לפתח את השולחן הסטנדרטי ולבצע שינויים יחודיים.
באופן כללי, ניתן הסבר על בניית שולחן לפינת אוכל מאדני רכבת בצורה מופשטת ויעיליה.

תצטרכו להכין מראש 3.5-4 אדני רכבת, דבק חזק במיוחד לעצים, 8 זוויות מתכת גדולות וברגים בהתאם.

לעבודה 

כידוע, אדני רכבת מגיעים בגודל ממוצע שעולה על גודלם של עצים אחרים. עוביו הממוצע של אדן רכבת אחד הוא כ-15 ס"מ. לכן, על מנת לייצר את הפלטה של שולחן האוכל שלנו, נצטרך לפרוס שני אדנים, כל אחד לכ-4 פרוסות. בשלב זה אנו ממליצים לפנות לנגר מקצועי שיפרוס את האדנים עבורכם, ע"מ שלא תייצרו בקעים ולמעשה תוציאו את פרוסת האדן משימוש.
להזכירכם, מדובר בעץ חזק במיוחד וייתכן שהמכשור הביתי שלכם אינו מתאים לביצוע פעולות החיתוך.
רוחבו הממוצע של האדן עומד על כ-20 ס"מ (יכול אף להגיע ל-25 ס"מ), בהתאם למידע על עוביו ורוחבו של האדן תוכלו להחליט על מספר הפרוסות שתרצו לפרוס. בכל מקרה שימוש ביותר מאדן אחד מומלץ לשימוש כשולחן לפינת אוכל.

לאחר שפרסתם את האדנים אשר ישמשו אותנו לבניית הפלטה, נעבור לרגליו של השולחן. אורכו הממוצע של אדן רכבת אחד עומד על כ-2.60 מ'. גובה ממוצע של שולחן לפינת אוכל עומד על כ-85-90 ס"מ. לכן, תזדקקו לפחות ל1.5 אדני רכבת.
יש לנסר את האדנים בגובה הרצוי ובצורה שווה. גם כאן נמליץ לכם לפנות לנגר שיבצע את הניסור בצורה מקצועית ועדינה.

משניסרנו את האדנים, יש לנו את כל הדרוש לתחילת הבנייה.

את פרוסות האדנים אשר משמשות לבניית פלטת השולחן נדביק זו לזו באמצעות דבק חזק במיוחד לעצים. נמליץ לכם שלא לחבר את הפרוסות זו לזו באמצעות מברגים כאלה או אחרים, כיוון שההברגה עלולה להרוס את העץ (לבקע ולעקם אותו). קחו בחשבון שלדבק בד"כ לוקח זמן רב להתייבש.

כאשר התייבש הדבק והתקבלה פלטה לשולחן העץ שלנו, אפשר להתחיל לחבר לו רגליים.
גם את הרגליים מומלץ להדביק, מאותן סיבות, אך אפשר לחזק אותן באמצעות זוויות מתכת וברגים עדינים (לא ג'מבו).
נצמיד שתי זוויות מצידי כל רגל הנושקים לשולחן ונחבר באמצעות הברגים (הזוויות יחוברו בצורה שכל זווית "פונה" לרגל שמולה וגם מקבילה אליה).

והרי התקבל בפניכם שולחן אוכל יוקרתי העשוי מאדני רכבת יפייפיים.

בהצלחה!